Rendez-Vous – Rendez-VousGitarowa podróż w piosenkowe, niekiedy chłodne lata 80. Zremasterowana edycja debiutanckiego albumu grupy, która – choć porównywana do The Police czy Boston – zachwycała własnym, wypracowanym stylem i doskonałymi utworami. A na plaży… nam wciąż się marzy.

Łódzki zespół Rendez-Vous zadebiutował na festiwalu Rockowisko w grudniu 1983. Ziemowit Kosmowski, znany już z eksplodującej punkową energią formacji Brak, odnalazł się w nowej stylistyce bez najmniejszego problemu. Proponowali piosenki oparte o hipnotyczną, nowofalową sekcje rytmiczną, z przestrzennymi, ciekawymi partiami gitar. Takie utwory, jak „Przez auta szybę”, „Każdego dnia” czy wreszcie najpopularniejsze „A na plaży… (Anna)”, do dzisiaj robią duże wrażenie. W ciągu kilku lat działalności muzycy zdążyli nagrać jeden album, dwa single i sporo namieszać na polskiej scenie. W 1987 roku po grupie nie było już jednak śladu. Trzeba było ponad trzech dekad, by projekt – w innym składzie – powrócił i znowu cieszył słuchaczy. A długo wyczekiwana reedycja albumu „Rendez-Vous” dokumentuje kompleksowo ich pierwsza inkarnację i przypomina, jak to kiedyś bywało.

Nowa edycja „Rendez-Vous”, przygotowana we współpracy z Warner Music Poland, została zremasterowana z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniona o najlepsze możliwie jakościowo wersje nagrań zamieszczonych w latach 80. na singlach i kompilacjach. W książeczce, obok tekstów utworów i historii zespołu, znalazły się unikatowe zdjęcia Andrzeja Tyszki.Opublikowano: 09/11/2022

przez: Grzegorz Adamczewski

0 komentarzy KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZNEWSY