Przedstawicielka Generacji Z, Karin Ann powraca z nowym albumem.
28 lutego ukazał się drugi album Karin Ann, znakomitej słowackiej artystki. Krązek zatytułowany jest „Side Effects Of Being Human”. Tym razem młoda wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, zanurza się w otchłań nastoletnich uczuć. Wydawnictwo promuje clip „winter song” .

Dedykuję tę płytę wszystkim osobom z Ukrainy. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy z Wami w tych trudnych dniach – powiedziała w piątek w dniu światowej premiery EP Karin Ann. 

Bezkompromisowa buntowniczka  znana jest ze swoich mocnych tekstów. Jej dotychczasowa twórczość poruszała i nadal porusza trudniejsze strony wchodzenia w dorosłość w tym między innymi.  równość płci, toksyczne związki, zdrowie psychiczne i cyberprzemoc. Tym razem w swoich piosenkach pochyla się także nad tematami złamanego serca, zwątpienia w siebie, samotności i złości. Każdy utwór, to jakby kartka wyrwana z jej pamiętnika, a całość muzycznie osadzona jest w klimacie alt-pop.

Brzmienie Karin Ann jest zarówno jasne, jak i nastrojowe, zachowuje idealną równowagę pomiędzy abstrakcją a namacalnością, zbliżoną do unikalnego i melodyjnego stylu największych nazwisk takich jak Billie Eilish, Lorde czy Girl In Red. 

Na "side effects of being human" znalazły się wczesniej wydane single single, ulubione przez  fanów: "i\'m 
a loser", "in company", "looking at porn” oraz “we\'re friends, right?" oraz nowości, takie jak „!use me!", "you should run from me" i zamykający album "winter song".

Jako członkini społeczności LGBTQ+ i obrończyni praw mniejszości, Karin Ann poprzez swoją muzykę aktywnie walczy z konserwatywnym słowackim establishmentem. Nastolatka miała także okazję zagrać koncert we współpracy z Amnesty International ČR w celu wsparcia praw mniejszości, a także była jedną z twarzy, które pojawiły się na gigantycznym billboardzie na Times Square w Nowym Jorku, w ramach programu muzycznego EQUAL Spotify.

Słowacka artystka ma nadzieję, że dzięki swojej platformie i muzyce ma szansę nieść przesłanie dla młodych ludzi - Jest tak wiele kwestii, o których trzeba mówić na głos. Piosenkarzom zawsze mówi się, że mają tylko śpiewać, a ja chcę być postrzegana jako ktoś więcej niż tylko piosenkarka.
  

Opublikowano: 02/03/2022

przez: Grzegorz Adamczewski

0 komentarzy KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZNEWSY