Polska wokalistka Mag Chlebowska nagrała utwór z liderem Red BoxMag Chlebowska zaprezentowała swoją najnowszą piosenkę „Blood From A Stone”, napisaną przez Simona Toulson-Clarke\'a z legendarnego brytyjskiego zespołu Red Box, znanego z takich wielkich przebojów lat 80., jak „Chenko” i „For America”. Ich wspólny projekt powstał kilka lat temu - Simon dostrzegł talent Magdy, kiedy supportowała jego zespół na koncercie. Londyński wokalista i producent docenił jej barwę głosu i wrażliwość muzyczną, zapraszając ją do współpracy.

Jej efektem była kompozycja „Blood From A Stone”, zainspirowana osobistymi doświadczeniami Mag. Sesje nagraniowe odbyły się w Londynie, a do nagrania partii gitar zaangażowano wybitnego szkockiego gitarzystę, Ali Fergusona (współpracownik m.in. Red Box i Raya Wilsona). Magda i Simon pracują nad kolejnymi kompozycjami, których możemy się spodziewać już latem.

Simon Toulson-Clarke opowiada o współpracy z Mag Chlebowską:

Poznałem Magdę podczas naszego koncertu w Polsce, występowała przed nami. Zauważyłem, że brzmi świetnie, ma pewną rzadką w tych czasach wrażliwość muzyczną, którą uwielbiam. Uznałem, że taka artystka zasługuje na dobry, oryginalny utwór, aby móc się wyrazić. Zaproponowałem jej współpracę. Magda opowiedziała mi swoją historię, czym zainspirowała mnie do napisania „Blood From A Stone”.

Mag Chlebowska dodaje:

Był to dla mnie niezwykły czas, który przyniósł dużo dobrego, a jednocześnie czas bardzo trudny, wielu wewnętrznych konfliktów. Utwór „Blood From A Stone” opowiada o przejściu od bezsilności do nadziei, od śmierci do życia. Jest początkiem procesu powrotu do samego siebie...
 

„Blood From A Stone” została przedpremierowo zagrana w audycji „Markomania” Marka Niedźwieckiego w radiowej Trójce. Wspólna piosenka Mag Chlebowskiej i Simona Toulson-Clarke\'a jest już dostępna w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/MagChlebowskaBloodFromAStone

 Opublikowano: 17/04/2020

przez: Redakcja

0 komentarzy KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZNEWSY