Hania Rani tworzy muzykę dla teatruDzięki wspólnym znajomym reżysera „Fausta" w Teatrze Wybrzeże - Radka Stęnia i Hani, której muzyka mogłaby dobrze pasować do przygotowywanego przezeń spektaklu, rozpoczęła się współpraca, tóra może zaowocować zarówno wspaniałą sztuką, jak i niecodzienną muzyką. 
Jak twierdzi artystka: „Faust" w historii muzyki klasycznej przewija się bardzo często. Nic więc dziwnego, że spotykałam się z nim wielokrotnie i szybko zrozumiałam, że jest mi bardzo bliski. Do tego dochodzi jeszcze kwestia Goethego - z jego twórczością też miałam bardzo często do czynienia. Swego czasu intensywnie zajmowałam się pieśniami, a w historii muzyki bardzo ważne są te z niemieckimi tekstami. Wiele z nich napisał właśnie Goethe. Kiedy więc w naszych rozmowach z Radkiem padły hasła Faust i Goethe, wiedziałam, że będę zainteresowana taką współpracą. Tym bardziej, że rzadko dostaję propozycje dotyczące klasycznych form muzycznych. 
W jednym z wywiadów Hania stwierdziła, że Radek Stępień często i chętnie powoływał się na wizualne inspiracje filmem „Blade Runner", czy też na wczesnych, mało znane filmy Felliniego. To tylko kilka przykładów. Tych wspólnych fascynacji było bardzo wiele. Można powiedzieć, że podczas tych rozmów rozpędzaliśmy się i nakręcaliśmy nawzajem - dodaje.Opublikowano: 20/06/2021

przez: Grzegorz Adamczewski

0 komentarzy KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZNEWSY